Новини науки і техніки

Місія до Плутона

После 9 лет и почти 5 миллиардов километров New Horizons наконец-то добралась до самой отдаленной и самой загадочной планеты нашей Солнечной системы. Читайте также: Привет, Плутон. Исторический момент, которого ждали 9 лет Примечательно, что миссия на Плутон обошлась NASA в 900 млн долларов.Межпланетная станция New Horizons 14 июля 2015 года в 14:50 по киевскому времени со скоростью около 14 километров в секунду приблизилась к Плутону на минимальное расстояние - 12,5 тысячи километров. Спустя 14 минут аппарат NASA пролетел за 28,8 тысячи километров от Харона - самого большого спутника карликовой планеты. Это означает кульминацию исследовательской миссии New Horizons, которая длилась более 9 лет и была посвящена изучению Плутона.

 

NASA відправить на Титан підводний човен (відео)

Космічна місія може бути проведена приблизно до 2040 року


  


Агентство NASA поділилося планами по відправці до найбільшого супутника Сатурна – Титана – підводного човна, призначеної для дослідження вуглеводневих морів. Космічна місія може бути проведена приблизно до 2040 року.
Концептуальний дизайн першої стадії реалізації проекту підводного човна був представлений нещодавно на Міжнародному симпозіумі передових концептів і технологій NASA, пише hi-news.ru.
Титан давно привертає увагу вчених. За своїми розмірами він більший Меркурія і єдиний супутник, який має щільну атмосферу. Крім того, Титан – єдине небесне тіло в Сонячній системі, окрім Землі, де є рідкі моря і озера – правда, це водойми з рідкими вуглеводнями.
Найбільшим з морів Титана, яке відкрив в 2007 році апарат "Кассіні", є Море Кракена, розташоване в північній півкулі супутника. Його площа сягає 400 тисяч квадратних кілометрів. Саме на його вивченні, найвірогідніше, і зосередяться вчені.
Підводне судно, яке передбачається відправити на Титан, важитиме близько тонни. Субмарина буде працювати на базі звичайного електричного двигуна, а її місія повинна протривати 90 днів. За цей час вона зможе подолати відстань у дві тисячі кілометрів. Судно зможе рухатися з невеликою швидкістю, що не перевищує метра в секунду (3,6 км/год).
1-кіловатний термогенератор Стірлінг, який встановлять на субмарину, забезпечить підводний човен необхідною енергією і врятує електроніку від замерзання. Передбачається, що субмарина буде працювати щодня 16 годин і самостійно передавати дані на Землю, перебуваючи на поверхні моря, використовуючи для цього антену.

 *******************************************************************************
Що чекає на адронний коллайдер?

 

Найпотужніший у світі прискорювач частинок - колайдер прокидається від заслуженого відпочинку.
Після приблизно двох років тяжкого обслуговування, вчені майже подвоїли потужність великого адронного колайдера (LHC) підготовивши його до наступного запуску. Тепер, він охолоджуватиметься до температури 1,9 градуса вище абсолютного нуля.
"У нас є незакінчена справа із розуміння Всесвіту", - сказав в прес-релізі Tara
Shears, вчений з Університету Ліверпуля. Shears та інші фізики будуть працювати над тим, щоб краще зрозуміти, бозон Хіггса, і сподіваються, розгадати деякі секрети суперсиметрії і темної матерії.
11 лютого 2013 коллайдер зупинили на два роки. Перерва відома як LS1 (довга зупинка), була необхідна, для виправлення деяких недоліків в оригінальній конструкції коллайдера.
В 2008 році, колайдер, мав невдалий початок. Одне з електричниз підключеннь спровокувало вибух, пошкодивши весь
сектор (одну восьму) прискорювача. Для захисту прискорювача від подальшої катастрофи, вчені вирішили запустити його на половину потужності, до тих пір, поки всі 10 000 мідних з'єднань не будуть відремонтовані.
Тому, протягом останніх двох років вчені працювали цілодобово, щоб переробити кожне з'єднання в прискорювачі.
Тепер, з повною потужністю, колайдер буде працювати на майже вдвічі сильніше. На початку минулого тижня, проводились часткові випробування, під час якого вчені подали живлення на магніти в одному секторі, до рівня, який необхідний для досягнення високої енергії при наступному запуску.
З таким потужним інструментом, вчені будуть шукати відхилення, які вони допустили минулого разу при виявленні бозона Хіггса, потенційно вийшовши на більш глибокий рівень фізики, і за рамки стандартної моделі фізики елементарних частинок.
Багато теоретиків звернулися до суперсиметрії - це ідея про те, що фундаментальна частинка є "суперсимметричною". Можливо розширений LHC зможе бути досить потужним, щоб створити суперсимметричні частинки або довести їх існування більш або менш помітними способами.
“Більше енергії для зіткнень протонів в Run 2 дозволить нам краще дослідити Хіггсовскі частинки", - сказала Вікторія Мартін з Единбурзького університету. “Можливо, більша енергія допоможе нам побачити загадкову темну матерію", яку спостерігають в галактиках і вперше досліджуватимуть в лабораторії."
Цілком можливо, що бозон може взаємодіяти з - або навіть перетворитися на частинки темної матерії. Якщо останнє відбувається, то частинки темної матерії будуть вилітати з LHC навіть не будучи виявленими. Але їх відсутність була б очевидною.
Так що відпочинок видався насиченим, але відповіді на ці питання зможемо отримати навесні 2015 року, коли прокинеться прискорювач частинок.

За матеріалами: Universe today
********************************************************************************

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Пошук у блозі

Фізика та астрономія - це цікаво!!!

Фізика та астрономія - це цікаво!!!