Астрономія


Новини астрономічних досліджень

Апарат, створений людиною, вперше досяг комети. Зонд “Філи” успішно приземлився на поверхню комети Чурюмова-Герасименко. Туди його доставив європейський космічний апарат Rosetta. За 10 років Rosetta подолала 6.5 кілометрів шляху і сягнула орбіти комети у серпні. Тепер зонд продовжить свою подорож вже на кометі. Вчені сподіваються, що дані, зібрані з поверхні небесного тіла, допоможуть їм краще зрозуміти процес виникнення життя на Землі.

Rosetta — самая интересная космическая миссия 2014 года

Місія Розетта: робот почав бурити комету

Модуль "Філи", батарея якого може розрядитися протягом кількох наступних годин, розпочав буріння на поверхні комети 67/P.
Дослідники в Європейській космічній агенції (ЄКА) кажуть, що незважаючи на ризик посадити акумулятор, вони планують отримати якнайбільше користі від інструментів на борту робота.
Науковці сподіваються, що робот встигне добути зразки матеріалу комети, щоб відразу ж проаналізувати їх у своїй вбудованій лабораторії.
У четвер увечері вчені ввімкнули також два інших інструменти, один з яких - термометр, який вимірює температуру небесного тіла.
Стівен Уламес, менеджер модуля "Філи", сказав: "Бур сьогодні працював, але ми лише ввечері дізнаємося, чи вдалося йому взяти зразки і доставити їх до пічок".
"Це дуже, дуже хвилюючий момент, тому що ми не впевнені, чи вистачить заряду батарей, щоб увечері передати ці дані на Землю", - додав він.
Дослідники досі достеменно не знають, де саме на кометі зупинився зонд, який, після спроби приземлення в середу, кілька разів відстрибнув від комети.
Науковці вивчають радіосигнали між апаратом "Розетта", який обертається довкола комети, і модулем посадки, щоб вирахувати його положення.
Поки що вони можуть говорити лише про "коло непевності" на поверхні комети, в межах якого, скоріш за все, закріпився модуль "Філи".




Комету 67/Р відкрили в 1969 році українські астрономи Клим Чурюмов і Людмила Герасименко.

 __________________________________




05 листопада у РМК проходив районний етап Всеукраїнської олімпіади з астрономії. Від гімназії участь приймала учениця 11Б класу Опара Євгенія, яка стала переможцем, посівши ІІІ місце. Вітаємо Женю з перемогою та бажаємо подальших успіхів. Зараз Євгенія готується до наступного - обласного етапу!

Завдання для молодшої групи
Завдання для старшої групи
Псевдоспостереження

 _____________________________________________________

Двічі в лютому 2013 та 2014 рр. учні гімназії Михайлова Світлана та Опара Євгенія приймали участь у ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з астрономії, яка проходила у м. Запоріжжя на базі Січового колегіуму.

Фото 2014 року: 



Комментариев нет:

Отправить комментарий

Пошук у блозі

Фізика та астрономія - це цікаво!!!

Фізика та астрономія - це цікаво!!!